Zima pokazuje swe mroźne i nieprzystępne oblicze. Wraz z pojawieniem się pierwszych chłodów, zmianie powinna ulec również codzienna pielęgnacja. W konsekwencji są takie kosmetyki, bez użycia których nie warto ruszać się z domu. Bo skutki mogą być opłakane!
Ochrona przed mrozem i wiatrem
O ile swoje nogi czy ręce ochronisz przed ujemnymi temperaturami, o tyle twarz już nie do końca. Nawet najcieplejszy szalik nie ochroni całej twarzy, podobnie jest z maseczkami. Tutaj trzeba zadziałać kosmetykami. Przede wszystkim, zadbaj o dobry krem z filtrem UV. Wbrew pozorom, nawet zimą promienie słoneczne mogą powodować przebarwienia. Dlatego też, krem z filtrem SPF 30 powinno się nakładać na twarz przez cały rok.
Dodatkowo kup krem intensywnie nawilżający ale i chroniący przed skutkami ujemnych temperatur. Do wieczornej pielęgnacji dołóż oleje regenerujące, z pestek moreli albo malin, które dodatkowo odżywią przemarzniętą podczas mrozu twarz. Dobrą praktyką jest również zamiana zwykłego tuszu do rzęs na wodoodporny. Zniknie obawa, że podczas opadów śniegu zacznie spływać albo obsypywać się, tworząc efekt pandy.
Przemyślana pielęgnacja dłoni
Dłonie to ta część ciała, której zmienne temperatury doskwierają najbardziej. Każdy kto chociaż raz miał zmrożone dłonie wie, że konsekwencje bywają bolesne. Przesuszona i popękana skóra, czasem aż do krwi. Do tego estetycznie nie wygląda to najlepiej.
W okresie zimowym koniecznie miej przy sobie silnie odżywczy krem do rąk. Doskonale sprawdzi się ten z dodatkiem olejku z orzechów makadamia albo avocado. Kolejna rzecz, to regularny peeling dłoni. Możesz go zrobić samemu w domu, z cukru, oliwy z oliwek oraz soku z cytryny. Alternatywą są gotowe preparaty tego typu, które znajdziesz w każdej drogerii. Warto również pomyśleć o masce na dłonie, która będzie niczym kojący balsam na podrażnioną niską temperaturą skórze.
Zadbaj o stopy nie tylko latem
Przemarznięte stopy to kolejna bolączka zimowych spacerów. Po takim czymś, najlepiej sprawdza się ciepła, ale nie gorąca kąpiel stóp w wodzie z dodatkiem soli morskiej i olejku herbacianego. Nie zapomnij również o specjalnie dedykowanych kremach do stóp z wysoką zawartością mocznika.
Włosy nie lubią czapki!
Ale tylko tej z syntetycznych materiałów. To naturalne, że włosy pod czapką niezbyt dobrze się czują. Warto więc zadbać o dwie rzeczy – pierwsza, to materiał z jakiego wykonana jest czapka. Ważne, aby była z naturalnych materiałów. Druga, to kwestia jej noszenia – jeżeli jesteś w ciepłym pomieszczeniu, pamiętaj aby ją ściągnąć z głowy.
Skalp nie lubi być przegrzewany. Gdy w sezonie jesienno – zimowym zauważysz u siebie łupież, niekoniecznie musi być związany właśnie z tą przypadłością. Częściej to naturalna reakcja skóry na wyższe niż zwykle temperatury. Staraj się więc nie doprowadzać do przegrzania skóry, jednocześnie dbając o jej właściwe nawilżenie. Zdecydowanie wpisz w swój tygodniowy plan pielęgnacyjny peeling skóry głowy. W połączeniu z odżywczymi olejkami i łagodnym szamponem, właściwie bezboleśnie przejdzie ten zimowy czas.
Masło zamiast balsamu
Jeżeli masz już nawyk codziennego szczotkowania skóry, to bardzo dobrze. Ta niepozorna i zajmująca niewiele czasu czynność sprawia, że skóra jest odżywiona, jędrna i pełna blasku. Po takim zabiegu, warto wmasować w ciało odżywczy olejek albo balsam. W okresie jesienno-zimowym lepiej jednak sprawdza się bardziej treściwe masło do ciała. Pełne olejków i składników aktywnych, świetnie sprawdzi się przy codziennej pielęgnacji.
Decydując się na smarowanie masłem do ciała, spróbuj zrobić to wieczorem. Kosmetyk ten, ze względu na specyficzną konsystencję, może ciężej się wchłaniać. Co za tym idzie, dłużej musisz czekać po prysznicu, aby ubrać się i zacząć dzień.